Arcadium Alışveriş Merkezi

Aralık 2016 itibariyle Sosyal Medya Yönetimi ve Blog alanlarında hizmet verdiğimiz Arcadium AVM, Ankara’nın gözde semtlerinden Çayyolu'nda yerel bir alışveriş merkezi olarak konumlanıyor.

Lokal bir alışveriş merkezi olması nedeniyle Arcadium AVM için sosyal medya üzerinde mevcut hedef kitlesine uygun bir strateji belirlendi. Facebook, Instagram, Twitter, Youtube mecralarında @arcadiumavm kullanıcı adıyla yer alan firma, bugüne kadar yapılan çalışmalarla birlikte takipçi sayısında ve erişim grafiklerinde büyük artış gösterdi.


Facebook takipçi sayısında %86’lık bir artış gözlemlenirken, Instagram takipçi sayısı 7 katına çıktı.

Yapılan operasyonlar sonrasında Arcadium AVM’nin sosyal medya platformlarında aylık ortalama 800.000 kişiye erişim sağlanıyor. 

Verdiğimiz Hizmetler

 

Sosyal Medya İçerik Yönetimi

“Life-style” içerikler ön planda tutularak oluşturulan konsept görsellere ve marka tanıtım içeriklerine yer verildi. “Hayatın İçinden”, ” Arcadium Keşif” ve “Arcadium Detay” bu alanda tasarlanan en başarılı konseptler arasında gösterilebilir.

Erişim ve etkileşimi arttırmak amacıyla “Arcadium Haftanın Hediyesi” başlığında Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden “Anında Kazan” yarışmaları düzenlendi. Takipçiler tarafından büyük ilgi gören Anında Kazan yarışmaları farklı başlıklarla devam ettirildi.

Arcadium Blog

Web sitesi içerisinde “Life-style” içerik stratejisine uygun olarak bir blog sayfası oluşturuldu. Ayda 4 içeriğin yayınlandığı blog ortalama 5.000 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bir içeriğin ortalama okunma sayısı ise 2.000.

 

soc.mediasoc.media

 

Kampanyalar

Anneler Günü Sürprizi

Mayıs 2016’da Anneler Günü için hem dijital platformda başlayan proje AVM içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler ile devam ettirildi. “Anında Kazan” yarışmalarına alışkın olan takipçilere “Sürpriz Hediye” başlığında Facebook üzerinden Paylaş-Kazan yarışması düzenlendi.

“Bir sinema salonu senin olsa Anneler Günü’nü kutlamak için ona neler söylerdin?”

Takipçiler arasında 10 kişi seçildi ve hediyeden haberi olmayan şanslı takipçilere, anneleri için kısa bir video hazırlamaları istendi. Sinema bileti hediye edildiği söylenen anneler Arcadium Sinemaları’nda aynı seansta buluştu. Sinema perdesinde bir anda çocuklarının Anneler Günü videoları ile karşılaşan annelerin gülen gözleri ve şaşkınlıkları görülmeye değerdi.

Sinema salonunda bulunan gizli kamera görüntüleri ve Facebook canlı yayını ile desteklenen proje, takipçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Video; Youtube, Instagram ve Facebook üzerinden toplam 800.000 izlenme aldı.

 

 

Arcadium Güzellik Günleri - Vlog Projesi

Ağustos 2017’de ünlü makyaj Vlogger’ı @ojemrujumrimelim ile birlikte “200 TL ile Makyaj Çantası Oluşturma” başlığında bir video içerik hazırlandı. Video Arcadium AVM içerisinde kozmetik markaları ile birlikte çekildi. Projeye paralel olarak “Arcadium Güzellik Günleri” etkinliği düzenlenerek ünlü vlogger’lar ile birlikte keyifli bir söyleşi gerçekleştirildi.