CoffeeMag

CoffeeMag kahve kültürü dergisi, yaklaşık bir sene önce basın-yayın hayatına başlayarak tüm Türkiye’de satışa sunuldu. 

‘‘Türkiye’nin İlk ve Tek Ulusak Kahve Dergisi’’ sloganı ile yola çıkan ve hiçbir markaya bağlı olmadan yalnızca kahve ile ilgili bilgilendirme yapmayı amaçlayan dergi için 2017 senesinin Temmuz ayında coffeemag.com.tr dijital platformu hayata geçirildi.

                   Verdiğimiz Hizmetler

Arama Motoru Optimizasyonu

UI&UX Web Sitesi Arayüz Tasarımı

Dijital Strateji Danışmanlığı

 

Arama Motoru Optimizasyonu

Şimdiye kadar yayınlanan dergi sayılarının bütün içerikleri dijital forma dönüştürülüp kısa süre içerisinde web sitesinde yayına alındı. Yayınlanan yüzlerce dergi içeriği için büyük bir link inşası operasyonu yapıldı. Arama motorlarının yazıyı doğru anahtar kelime ile tanımasını sağlayan link inşası ile içerikler kısa sürede yüksek sıralarda yerlerini aldı.

Yalnızca web sitesi için oluşturulan SEO’ya yönelik özgün içerikler ise konu ile ilgili kelimelerin arama hacimlerine göre belirlendi. Rakipler ve potansiyel sıralama gözetilerek en yüksek trafik sağlamaya yönelik oluşturulan SEO içerikleri, SEM operasyonları ile desteklendi ve web sitesi yalnızca birkaç ay içerisinde günlük 3.000 ziyaretçi sayısına ulaştı.

 

 

CoffeeMag Analytics Grafiği

 

 

UI&UX Web Sitesi Arayüz Tasarımı

A+ müşteri kitlesine hitap eden marka için modern ve elegant tasarıma sahip bir web sitesi oluşturuldu. Kullanışlı tasarımı ile web sitesi, ziyaretçilerine oldukça başarılı bir kullanıcı deneyimi sağladı.

Sade, okunabilir, modern bir tipografi kurgusuna sahip, minimal ve kullanıcı deneyimi odaklı web sitesi tasarımına ek olarak, sayfa aşağı kaydırıldığında diğer makalelere yönelen ‘‘infinite scroll’’ özelliği ile ziyaretçilerin sitede kalma süresi ve oranı artırıldı.

 

 

Dijital Strateji Danışmanlığı

CoffeeMag ayda 10.000 okunma hacmine sahip olan bir basılı dergiydi. Derginin dijital dönüşüm sürecinde ise Flatart olarak strateji belirleyicisi olduk. 

Web portalına yönelim için Gündem, Kahve ve Kültür-Sanat ana kategorilerini belirledik. Bu alanlarda yayınlanan içerikler ile birlikte A+ müşteri kitlesini siteye yönlendirmeyi hedefledik.