Kentpark Alışveriş Merkezi

Ankara’nın en popüler alışveriş merkezi olan Kentpark Alışveriş Merkezi ile yapılan çalışmalar 2015 Şubat ayı itibariyle başladı. Sosyal Medya Yönetimi alanlanında hizmet verilen Kentpark AVM ile onlarca proje hayata geçirildi.

Sosyal medya yönetimi sürecinde Kentpark Alışveriş Merkezi dijital platformlarda “Genç, dinamik ve yenilikçi alışveriş merkezi” olarak konumlandırıldı. Firma şu an Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat ve Vine gibi sosyal medya platformlarında @kentparkavm kullanıcı adıyla yer alarak takipçileriyle buluşuyor.


Sosyal medya içerik geliştirme operasyonları, projeler ve kampanyalar ile tüm platformlarda başarılı bir grafik yakalandı. Ana mecralar arasında yer alan Facebook’ta %35 beğeni artışı sağlanırken, Instagram’da takipçi sayısı 13 katına çıkarıldı. An itibariyle tüm platformlardan ayda ortalama 1.000.000 kişiye erişim sağlanıyor. 

Verdiğimiz Hizmetler

 

Kampanyalardan Kesitler

 

1. Kentpark'ta Aşkını Vine'la! #bi14subatklasigi

14 Şubat Sevgililer Günü için Vine’da gerçekleştirilen yarışmada, kullanıcılar #bi14subatklasigi hashtagi ile 14 Şubat klişelerini anlattılar.

“ O kalpli ayıcığı hemen yere bırak ve buradan uzaklaş!”
  
Ahmet&Karya, Evseksisi gibi Vine fenomenleri ile keyifli videolarla desteklenen yarışmada 3.600.000 kişiye erişildi.
 
Toplam 2.000.000 loop’a ulaşan @kentparkavm Vine hesabında 14 Şubat’ın en klişe 3 yarışmacısı seçildi.

 

 

2. Mannequin Challange

‘‘Obama yapar da biz durur muyuz! Ekipçe donduk kaldık. :)’’

Mannequin Challenge videoları milyonlara ulaşırken Bobbi Brown ile birlikte Kentpark’ta #mannequinchallange videosu hazırlandı. Bu konseptle yapılan ilk sosyal medya yarışma kurgusu özelliğine sahip olan yarışmaya, 380 takipçi videoda hareket eden hediyenin ekran görüntüsünü yakalayıp Instagram hesabında paylaşarak katıldı.

 

 

3.Kentpark'ın Yeni Nesil Anneleri

2017 Anneler Günü’nde Instagram üzerinden gerçekleştirilen projede, takipçiler annelerine “Trollemek, Büte Kalmak, Down Olmak” gibi kelime gruplarını sordukları videolar ile yarışmaya katıldılar.

Oldukça yaratıcı cevaplar aldık. 


“Trollemek demek; eski çağlarda yaşayan koca ayaklı yaratıklara benzetilmek demektir.” (Fail)

#yeninesilanneler hashtagi ile ilerleyen yarışmada toplam 2.000.000 kişiye ulaşıldı ve 68 kullanıcı yarışmaya eğlenceli videolarla katıldı.

 

 

4. Peki Ya Baban?

“Çiçekler, böcekler, hediyeler annelere… Peki ya baban?? ”

Anneler Günü’ne gösterilen özenin yanında, Babalar Günü’nün yeterince önemsenmediğini mizahi bir dille anlatan proje, Anneler Günü infografik görsellerin verildiği teaser video yayını ile başladı.
Kullanıcılar Babalar Günü’nü unutmadıklarını anlatan içerik ve fotoğrafları #pekiyababan hashtagi ile sosyal medya hesaplarında paylaşarak yarışmaya katıldılar.

Yarışma sonucunda 285 katılımcı hediye kazanarak, babasını unutmadığını göstermiş oldu. 🙂

“Babalar güldü, biz de güldük. :)”