Matbuu.com

2015 Kasım ayında anlaştığımız AFS Grup'a ait Matbuu.com ile 2.5 yılı aşkın süredir SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Reklam Yönetimi (Google Adwords) ve Arayüz Tasarımı hizmeti vermekteyiz. Çalıştığımız günden bu yana Matbuu.com son 2 yıl içerisinde %80 büyüyerek, bilinirliğini önemli ölçüde verdiğimiz hizmetler katkılarıyla arttırmıştır.

Verdiğimiz Hizmetler

 

Arama Motoru Optimizasyonu

Matbuu.com üzerinde 2 yıl SEO çalışması neticesinde organik trafiği %378 artarken, organik trafikten gelen ciro %237 artmıştır. Search Metrics üzerinden alınan verilere göre web görünürlüğü 2 yıl içerisinde 9 kat büyümüştür.

Yukarıda görüldüğü gibi son yıl içerisinde Matbuu.com'un arama motorlarındaki görünümü hızla yükleşe geçmiştir. Mevcut rakiplere nazaran en fazla SEO görünürülüğüne sahip marka yine matbuu.com'dur.

Sosyal Medya Yönetimi

Online matbaacılık kavramı matbuu.com'un kullanıcı kitlesi için henüz yeni bir kavram. Bir çok kişi ve kurum halen geleneksel yöntemler ile devam etmektedir. Matbuu.com'un getirdiği çözümlerin doğru kitleye etkili erişimi için sosyal medya mecraları etkili bir şekilde iletişim aracı olarak kullanılmıştır.

Arayüz Tasarımı

Matbuu.com standart e-ticaret sitelerinin aksine içerisinde matbaa terimlerinin yer aldığı bir site olduğu için kullanıcılar tarafından kullanılması zor hale gelebiliyordu. Seçeceği kağıdın tipi görebilmesi, uygulamaları anlaması ve hatta online tasarım yapabilmesini sağlamak standart bir internet kullanıcısı için zor bir işlem olabiliyor. Bu sorunu çözebilmek adına herşeyin daha net ifade edildiği, görsel ve videolar ile anlatıldığı kullanıcı dostu bir arayüz tasarımı ile matbuu.com'u 2016 Kasım ayında yeniledik.

En çok üzerine yoğunlaştığımız ürün detay sayfası ve yaptığımız geliştirmeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.