SefaStone.com

Amerika’da Türk sermaye ile kurulmuş bir mermer firması olan Sefa Stone, kuruluşundan bu yana geçen 10 sene içerisinde Miami’nin en büyük mermer firması konumuna gelmiştir. Başta travertine tile (traverten fayans) olmak üzere birçok farklı mermer çeşidi ihraç eden firma ile dijital pazarlama alanında 2015 yılından beri süren iş birliğimiz bulunmakta.

Verdiğimiz Hizmetler

 

Arama Motoru Optimizasyonu

Global çapta SEO ve SEM hizmeti verilen Sefa Stone’un mermer ve traverten hakkında hedeflediği kelime gurupları sektörde büyük rekabet içerisindeler ve tıklama başı 4-6 dolar maliyete sahipler. Aynı hedef kelimelere yönelik yapılan SEO operasyonları sonucunda ortaya çıkarılan ilişkili zengin içerikler ile satışı tetikleyen bir yükseliş yaratıldı ve hedefe yönelik organik trafik sağlandı. 

Firmanın SEO operasyonu için ortalama 1000 kelime uzunluğunda 150 adet web sayfası içeriği üretildi. İlgili ürünün nasıl temizlendiği, kullanım tavsiyeleri ve gerçek iç mimarlar ile çalışılmış dekorasyon önerileri ile birlikte her ürün için farklı içerik girişi yapıldı. Yapılan operasyon öncesinde siteyi günlük 30 kullanıcı ziyaret ederken SEO çalışmaları sonucunda sitenin ziyaretçi sayısı günde 470 kullanıcıyı aştı. 

Site dışı SEO çalışmaları sonucunda http://vm.com gibi sektördeki otoriter sitelerinden link çıkışları yapıldı. Bu sayede web sitesinin arama motorundaki görünürlüğü ve otoritesi artırıldı.

Search Metrics SEO Görünürlük Grafiği

Sosyal Medya Yönetimi

Markanın görsel odaklı olması nedeniyle özellikle Instagram, Pinterest ve Tumbler gibi mecralarda görsel tasarımlar paylaşıldı. Bunlar ile birlikte Facebook ve Twitter’da eş zamanlı olarak aktif paylaşımlar yapıldı. Hizmet verdiğimiz 2 yıl içerisinde %120 takipçi artışı sağlandı.

Etkileşimleri artırmak için özel yazılım araçları kullanıldı ve sektör ile ilişkili kişiler takip edildi. Konu ile ilgili takipçiler yaratılan marka bilinirliği sonucunda extra bir pazarlama bütçesine gerek olmadan kazanıldı.

.

SefaStone.com E-Ticaret Website UI&UX

Firmanın web sitesi devraldığımızda %62 mobil trafiğe sahipti. Bu yüzden web sitesi çalışmaları mobil odaklı gerçekleştirildi. UN&UX tasarımları sonucunda web sitesinin Bounce Rate’i (siteden çıkma oranı) %40’a kadar geriledi. Sitenin son durumunda her kullanıcı 2.46 sayfa ziyareti gerçekleştiriyor ve sayfa içerisinde 1 dakika 28 saniye vakit geçiriyor.

Tasarlanan web sitesi; kullanıcı deneyimi, site açılış süresi, tipografi, mobil uyumluluk, tarayıcı entegrasyonu gibi kullanım kolaylığına yönelik gereklilikler gözetilerek oluşturuldu.
 

uiux-designuiux-design
sefastone-website-seo-flatartsefastone-website-seo-flatart

Dijital Strateji Danışmanlığı

Globalde ülkemizdeki alışkanlıkların aksine online mermer ve traverten satışı oldukça yaygın. Yapılan SEO çalışmaları ile hedef kitlenin dışına taşan aşırı kullanıcı sayılarının aksine firmayı satış sonucuna götürecek kitle üzerine yoğunlaştık. Kazanılan 1 kişinin bile milyon dolarlık satışlar getirdiğinin bilincinde olduk. Bu felsefe ile içerik stratejimizi aranma hacminin büyüklüğünden öte kitlemizin fayda sağlayacağı şekilde belirledik.

sefastone-flatart-ekipsefastone-flatart-ekip