Sende Var Mı?

Web sitesi ve uygulama kanalı ile online ikinci el kıyafet alışverişi platformu olan ‘‘Sende Var Mı?’’ ile 2017 yılı Nisan ayında iş birliği yapıldı. SEO ve SEM hizmetleri verilen platform, sıfırdan hayata geçirilen blogun kazandığı organik trafik ile öne çıktı.

Verdiğimiz Hizmetler

 

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO çalışmaları kapsamında markaya ait bir blog tasarımı ve geliştirmesi yapıldı. Bu blogda özellikle firmanın kuruluş amacı olan ‘ikinci el kıyafet’, ‘vintage giyim’, ‘retro giyim’ gibi kelime öbekleri hedeflendi. Bu hedef kelimeler için 2000 kelimenin üzerinde uzunluğa sahip rehber niteliğinde kapsamlı içerikler oluşturuldu. İçerikler Google aramalarında ivme ile yükselen bir grafik yakaladı ve arama motorunda ilk sıralara yerleşti.

Markanın web sitesinde yer alan her alt kategoriye ait 100’er kelimeden oluşan onlarca adet SEO içeriği üretildi. Bu içerikler ile Google’ın ilgili sayfayı tanıması sağlandı ve sitenin konu hakkındaki otoritesi artırıldı.

Hedef kelimeler için oluşturulan SEO yazıları ve alt kategori içerikleri için ayda ortalama 9.000 kelime içerik üretildi ve bunun sonucunda aylık 4.500 organik trafik sağlandı.

 

organiktrafik-sendevarmiorganiktrafik-sendevarmi

Google Adwords

Çok yüksek maliyetlere sahip olan uygulama indirme başı maliyetler 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde 0.53TL’ye düşürüldü. Kalite puanı takip edilerek oluşturulan Google Adwords kampanyalarında en düşük maliyet ile en yüksek verimlilik sağlandı.

 

sendevarmi-google-adwordssendevarmi-google-adwords